Online Araştırmalar

Bir şirket ya da birey İnternet’in hakaret, siber zorbalık, siber taciz, kayıtsız pornografi ya da herhangi bir çevrimiçi gizlilik istilasının zarar verici etkileriyle karşı karşıya kaldığında, mağdur internetteki zararlı ya da istenmeyen içeriği kaldırmaya ve çevrimiçi saldırıları  olabildiğince çabuk durdurmaya çalışmaktadır. Bunu yapmak için failin tespit edilmesi gereklidir. Ne yazık ki, sorumlu taraf çoğu zaman anonim olarak çalışır. Deneyimli internet avukatlarımız ve çevrimiçi soruşturma ve adli tıp uzmanlarından oluşan ekibimiz, kimliklerini gizlemeye çalışan insanları, kuruluşları ve diğer hakaret edenleri belirleme ve bulma konusunda eğitilmiştir.

Zararlı İçeriğin Kaldırılması

Türk Ceza Kanunu, üçüncü taraflarca yayınlanan içerik için çevrimiçi hizmet sağlayıcılara ve İnternet kullanıcılarına medeni veya cezai sorumluluk yüklemektedir. Çoğu web sitesi ve Google, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorları, geçerli bir mahkeme kararı verilmişse, web sayfalarından ve arama sonuçlarından gelen içeriği kaldırırlar. Her web sitesi ve arama motorunun “geçerli” bir mahkeme emrini teşkil eden farklı gereksinimleri vardır. Mahkeme kararı alabilmek için dava açılmalıdır. Ne yazık ki, çoğunlukla iftira niteliğinde olan içerikler, anonim olan veya kolayca tespit edilemeyen veya bulunamayan kişiler tarafından yazılmaktadır. Davanın açıldığı duruma bağlı olarak, anonim yazarın kimliğini ortaya çıkarmak için çaba gösterilmelidir. Herhangi bir sebepten ötürü bunu yapmak imkansız ise, uygun durum tespiti yapıldıktan sonra bile, yayın yoluyla hizmet  talep edilebilir ve daha sonra temerrüte tâbi olabilir. Mahkeme kararları sadece içeriğin kaldırılması için verilen tedbirler değil, aynı zamanda içeriğin yeniden yayınlanmasını devam etmesini ve müşteriye parasal tazminat ve rahatlama sağlanmasını önlemek için de kullanılmaktadır.

Anonim Failin Kimliğinin Ortaya Çıkarılması

Çoğunlukla çevrimiçi hakaret içeren içeriğin anonim yazarını tanımlamak zor olabileceğinden, hiç kimse her koşulda failin kimliğini garanti edebileceği % 100 başarı taahhüt edemez. Yine de, bugünün dijital çağında, her web sitesi, elektronik iletişim ve farenin tıklaması, bir kullanıcının kimliğine ve konumuna göre bir kanıt izi veya elektronik “parmak izi” bırakabilir. Ekibimiz tarafından sunulan tüm araştırmacı ve adli kaynaklar yelpazesini kullanırken, başarılı bir şekilde kimlik belirleme şansımız yüksektir.

Çevrimiçi Hakaret ve Taciz Durdurma

Bir mahkeme kararı almak , anonim bir hakaretin veya tacizcinin tespit edilmesi, sadece zarar veren çevrimiçi içeriğin kaldırılması için gerekli değildir, aynı zamanda devam eden hakaret veya tacizlerin durdurulması ve tazminat için dava açılması da gereklidir. Her bir durum, konuyu ele almak için en iyi stratejiyi önemli ölçüde etkileyebilecek farklı değişkenlere sahiptir. Profesyonel ekibimiz ile çalışan müşteri, tüm seçeneklerin kullanılabilirliğinden faydalanmaktadır. Bazı durumlarda, avukatlarımızca iyi hazırlanmış bir talep mektubu ile çözüm elde edilmektedir. Böyle bir yaklaşımın yetersiz kaldığı durumlarda, avukatlarımız arabuluculuk ve tahkim gibi alternatif uyuşmazlık çözümlerinde tecrübeli bir temsil sunmaktadırlar. Diğer durumlarda, konuyu çözüme kavuşturmak için en uygun strateji, yalancı ve karalayıcı materyallerin verdiği zarara  son vermek için dava açmaktır. internet iftiralarını ve çevrimiçi karalayıcı içeriği ortadan kaldırmak ve devam eden tacizi durdurmak için anonim hakaret ve tacizlerin tespit edilmesi konusunda deneyim ve uzmanlığa sahibiz.

Fark ettiğinizden daha fazla seçeneğiniz olabilir.

Online araştırma hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve belirli konularınızı tartışmak için bugün bizi arayın. +90 542 421 5 421