Adli Muhasebe

 

Adli muhasebe, hukuk ile muhasebenin kesişme noktasıdır. Sirketlerde meydana gelen hile, hata, yolsuzluk ve suistimal gibi olumsuzluklar sizler icin mali konularda uzman çalışma ekibimiz tarafindan titizlikle incelenerek ortaya cıkartılmaktadır. Muhasebe, pazarlama, stok gibi tüm verisel hilelerin tespiti yapılmaktadır.

Günümüzün artan teknolojik olanakları her geçen gün yeni suç tekniklerini ortaya çıkarmaktadır. Bunun sonucunda bu suçlardan etkilenen kişi sayısı hem de mali zarar boyutu artmaktadır. Şirket çalışanları veya yöneticileri veyahut ortakları kendi çalıştıkları şirkete ihanet ederek şirketten mal veya hizmet, para, kıymetli evrak veya müşteri çalmaktadırlar. Adli muhasebe uzmanlarımız yaptıkları profesyonel çalışma  sonucunda gerçeklerı ortaya çıkarmaktadırlar.

Ülkemizde  adalet sisteminin yavaş işleyişi, nadiren de olsa haklı tarafın hakkını alamamasına ve  davaların    uzamasına yol açmaktadır. Ağırlıklı konusu muhasebe olan davalarda Hakim, savcı veya avukatlar ihtilaflarta kalarak yorumlayamamakta  ve sonuca ulaşmakta zorlanmaktadırlar. Adli muhasebe uzmanları tüm verileri inceledikten sonra elde ettiği delilleri mağdur kişilerin avukatlarına savunmalarını hazırlamaları için teslim etmektedir. Uzmanlarımız araştırma sonucu raporlama ile kalmayıp; davalara katılım sağlayarak tüm soruları cevaplandırmakta raporun sözlü ve görsel sunumu yaparak gerçeğin ortaya çıkartılmasını sağlamaktadırlar.

Adli Muhasebe ve Hile Denetimi bizim işimiz. Adli muhasebe hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve belirli konularınızı tartışmak için bugün bizi arayın. +90 542 421 5 421